Co to jest Castelli Free Aero Race 4? O jakim produkcie mówimy? Chodzi o aerodynamiczne spodenki rowerowe, dostępne w sklepie internetowym Rowertour tutaj: https://www.rowertour.com/p/91991/castelli-free-aero-race-4-spodenki-rowerowe-na-szelkach-z-wkladka-czarne-2019 . Dlaczego jesteśmy pewni, że od razu pokochasz te spodenki kolarskie? Jest ku temu wiele ważnych powodów, które przedstawiamy poniżej w kolejności przypadkowej:

1) Castelli to bez wątpienia pionier jeśli chodzi o wysokiej jakości odzież rowerową. Wyznacza najwyższe standardy wykorzystując swoje najlepsze autorskie technologie i wiele lat doświadczenia. Korzeniami marka ta sięga do roku 1876, kiedy to swój kunszt krawiecki pokazywał Vittore Gianni w mieście Milan. Ubierał między innymi takie sławy kolarskie tamtych lat jak Coppi czy Bartali. Podczas 140 lat swojego istnienia nieustannie marka Castelli poszukuje ulepszeń w projektowaniu i szyciu odzieży, cenionej na całym świecie, oraz w strukturze stosowanych tkanin.

2) Nie polegają na poleceniach od profesjonalistów. Generalnie panuje przekonanie, że to, co sprawdziło się u profesjonalnych kolarzy podczas wyścigów, sprawdzi się również u amatorów. Jednak marka Castelli nie osiada na laurach, mimo tego, że ich produkty są z powodzeniem używane przez niekwestionowanych zwycięzców wyścigów. Producent poinformował opinię publiczną, że w 2019 poczynili kilka radykalnych zmian, i to wcale nie dlatego, że zawodowcy czy użytkownicy o to prosili. Po prostu sami członkowie zespołu Castelli jeżdżąc w odzieży swojej produkcji nieustannie myśleli o tym, jak można ją ulepszyć.

3) Odzież Castelli sprawia, że pojedziesz szybciej. No dobrze, może to przesada. Jednak sprawi, że będziesz czuć prędkość oraz będziesz w stanie mocno przyspieszyć, kiedy trzeba. A to dużo daje. Castelli nie ukrywa, że z początku damska wersja spodenek nie była zaprojektowana od samego początku dla kobiet (w przeciwieństwie do reszty produktów w kategorii kobiecej). Raczej były przeznaczone dla kolarzy wyścigowych. Materiał Vortex zwiększa opływowość kolarza, zmniejsza jego opór powietrza i optymalizuje aerodynamikę. Spodenki Castelli Free Aero Race 4 przylegają tak dobrze, że są prawie jak druga skóra.

4) Są naprawdę wygodne. No cóż, są przylegające, bardzo wyścigowe, a jednak jakoś dają radę być jednocześnie wygodne. Można się w nich wybrać na pierwszy raz nawet w długą trasę – nie będzie żadnych odparzeń, ani obtarć. Ściągacze zostają na swoim miejscu, a poziome silikonowe paski na rozciągliwym materiale dają dodatkową przyczepność, nie odcinając przepływu krwi. Szelki na ramiona również są elastyczne, dopasowując się swobodnie do każdego wzrostu.

5) Ta wkładka. Kiedy przemierzasz na rowerze długie kilometry, wkładka może ci uratować albo popsuć dzień. Jak to dobrze, że Castelli to ekspert w tej dziedzinie. Od kiedy w 1998 roku wprowadzili pierwsze nowoczesne anatomiczne wkładki, wciąż poszukują ulepszeń. Spodenki Castelli Free Aero Race 4 posiadają najnowszą bezszwową wkładkę Progetto X2 Air powleczoną bardzo miękkim materiałem. Zapobiega to otarciom. Osobna żelowa warstwa o kształcie siodełka daje komfort, a jednocześnie nie jest niewygodna, kiedy zejdzie się z siodełka. Wersja damska ma te same właściwości co męska, z tym, że jest zaprojektowana specjalnie z uwzględnieniem kobiecej anatomii.

6) Wyglądasz w tym świetnie. Nowy rodzaj materiału ma lepszą jakość printu – to ważne, jeśli chcesz się pochwalić logiem sponsora. Pranie nie szkodzi nadrukom. Fason jest lepiej dopasowany, co wysmukla całą sylwetkę.

7) Posiadają sekretną kieszonkę na przekąski. Okej, tak naprawdę ta kieszonka służy do przechowywania radia – jest to kluczowe, jeśli jesteś profesjonalnym kolarzem. Jednak, jeśli nie jesteś, to śmiało możesz tam umieścić cokolwiek tylko uznasz za niezbędne w trakcie wyprawy.

Wszystko to brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwe? Cóż, najlepiej jest przekonać się o tym samemu. Pędź więc do sklepu Rowertour.com i… zakochaj się w spodenkach rowerowych Castelli Free Aero Race 4 🙂