Kiedy pogoda na dworze jest słoneczna, to w wolny weekend możemy zafundować sobie wycieczkę rowerową z naszym dzieckiem. Posiadając dzieci, nie musimy rezygnować ze sportu, możemy wówczas pogodzić rodzicielstwo ze sportem. Aby tego dokonać, musimy zaopatrzyć się w fotelik rowerowy. W tym artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy fotelik rowerowy hamax caress pasuje do każdego roweru.

Na rynku dostępne są foteliki montowane bezpośrednio do rury podsiodłowej w naszej ramie lub bezpośrednio na bagażniku. Są również foteliki, które możemy zamontować na kierownicy lub na górnej rurce pomiędzy kierownicą a siodełkiem. Każde rozwiązanie posiada jednak swoje ograniczenia oraz wady i zalety. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na to, dla jakiej wagi dziecka przeznaczony jest dany fotelik rowerowy. Znajdziemy w sklepach foteliki z limitem od 15 kg oraz 22 kg.

Foteliki na rower montowane na ramie roweru są bardzo łatwe w montażu. Stelaż, dzięki któremu montowane są foteliki do ramy pełni również funkcję amortyzującą, dzięki temu dziecko może podróżować w komfortowych warunkach. Fotelik na rower z amortyzacją taką jak w modelu hamax caress zapobiega również urazom kręgosłupa u dzieci, wynikającego z pionowego ustawienia pleców dziecka na rowerze.

Foteliki, które montuje się bezpośrednio na bagażniku, cechują się dużo wyższą wytrzymałością i trwałością. Takie bagażniki posiadają limity wagi w granicach do 35 kg i jest to zdecydowanie więcej niż w przypadku fotelików montowanych do ramy.

Fotelik montowany na bagażniku dla porównania jest z reguły bardzo sztywno mocowany i sprawdzi się zdecydowanie lepiej na asfaltowych odcinkach, ponieważ nie posiada amortyzacji.

Fotelik na rower dla dziecka, montowany do kierownicy posiada bardzo ograniczoną wytrzymałość, natomiast umożliwia podróżowanie z dzieckiem, jeżeli nie można zamontować fotelika w innym miejscu na rowerze.

Zgodnie z powyższym opisem należy potwierdzić, że fotelik rowerowy pasuje do każdego roweru. Aby możliwy był montaż fotelika, należy zastanowić się przed zakupem nad miejscem jego montażu, obejrzeć czy montaż w tym miejscu będzie możliwy, jeżeli w rowerze posiadamy dodatkowe akcesoria w danym miejscu, należy wybrać model fotelika montowanego w innym miejscu, które nie będzie problematyczne. Warto zapoznać się z ofertą modeli takimi jak hamax caress, hamax sleepy oraz hamax siesta, które są najchętniej wybieranymi fotelikami rowerowymi.