Jaki licznik rowerowy kupić w 2019 roku?

Liczniki rowerowe, które aktualnie są obecne na rynku, pozwalają sprawdzić i zarejestrować wiele podstawowych parametrów naszej jazdy. Zarejestrowane parametry, trasę można po powrocie do domu udostępnić w naszych mediach społecznościowych. Urządzenie to jest bez wątpienia jednym z najbardziej przydatnych urządzeń podczas jazdy na rowerze. Ceny obecnie dostępnych na rynku urządzeń są bardzo zróżnicowane i wahają się od kilku do kilkaset złotych. Warto wiedzieć, że powszechnie używane liczniki rowerowe w latach poprzednich są sukcesywnie wypierane na rzecz zaawansowanych komputerów rowerowych.

Obecnie dostępne urządzenia są wyposażane w znacznie bardziej zaawansowane funkcje i pozwalają na dużo więcej możliwości. Ceny komputerów rowerowych są dużo wyższe niż w przypadku tradycyjnych liczników rowerowych. Z tego właśnie względu warto dobrze się zastanowić przed zakupem, jaką kwotę chcemy na ten cel przeznaczyć. Wówczas dużo łatwiej będzie nam wybrać odpowiedni licznik rowerowy dla siebie. Doskonałym wyborem może się okazać model Sigma rox 12.

Licznik przewodowy czy bezprzewodowy?

Przed zakupem licznika rowerowego należy w pierwszej kolejności pomyśleć nad jego połączeniem z czujnikami. Kiedyś dostępne były liczniki wyłącznie przewodowe, w tej chwili możemy sobie pozwolić na licznik bezprzewodowy. Każde z tych rozwiązań ma jednak swoje plusy i minusy.

Liczniki rowerowe przewodowe są odporne na możliwe zakłócenia sygnału. Z tego względu nie musimy się martwić o to, że odczyty dokonywane przez licznik będą obarczone błędami pomiaru. Z drugiej strony obecność przewodu wiąże się z problemami związanymi z jego montażem, które bywa kłopotliwe. Kable powodują dużo większą awaryjność, ponieważ mogą zostać poważnie uszkodzone.

Liczniki rowerowe bezprzewodowe mają tę zaletę, że problem z kablami w nich nie występuje, a ich montaż jest bardzo prosty i wygodny. Montaż odbywa się wyłącznie przez założenie stacji głównej na kierownicy i czujnika prędkości za pomocą gumowych obejm lub opasek zaciskowych dołączonych do zestawu. W związku z tym, że sygnał w liczniku bezprzewodowym jest przekazywany drogą radiową, warto zwrócić uwagę czy transmisja danych wybranego licznika jest kodowana. Kodowany sygnał powoduje, że zakłócenia nie będą występowały. Liczniki Sigma posiadają kodowany sygnał.

Jaki licznik rowerowy kupić?

Podczas wyboru odpowiedniego modelu licznika, warto zadbać, aby wybrany model był wodoszczelny. Wodoszczelność to parametr, który bezwzględnie musi posiadać nasz licznik rowerowy. Jazda rowerem w deszczu zdarza się często, dlatego Sigma posiada w swojej ofercie wyłącznie liczniki sigma wyposażone w tę funkcjonalność. Model licznika Sigma rox 12 w testach użytkowników wypada tutaj bardzo dobrze, ponieważ jego wodoszczelność jest na wysokim poziomie. Ważne również, aby wybrany licznik sigma cechowała wysoka jakość wykonania, która pozwoli na bezawaryjne użytkowanie w każdych warunkach przez długie lata. Podświetlenie ekranu to kolejna funkcjonalność, w którą dobry licznik musi być wyposażony. Podświetlenie znacznie ułatwia sprawdzanie parametrów w trakcie jazdy bez konieczności stawania i schodzenia z naszego roweru.

Kolejnym ważnym punktem jest sposób zasilania licznika i czas jego pracy na baterii. W przypadku liczników rowerowych czas pracy powinien być jak najdłuższy. Sigma posiada w swojej ofercie licznik Sigma rox 12, który potrafi bardzo długo pracować na jednej baterii, czyli pojedynczym ładowaniu. Liczniki Sigma pod tym względem są zoptymalizowane i możemy być dzięki nim pewni, że nasz sprzęt nie padnie w niespodziewanym momencie.