Wakacje to wspaniały czas na długie wyprawy rowerowe oraz krótkie turystyczne wycieczki. Jeżeli od miejsca, w które chcemy pojechać, dzieli nas sporo kilometrów, nie musimy jechać rowerem z domu, możemy natomiast rowery przewieść samochodem. Najłatwiej byłoby włożyć rowery do samochodu i przewieść je na miejsce.

Warto wówczas zastanowić się nad kupnem bagażnika rowerowego do samochodu takim jak bagażnik marki Peruzzo. Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań i modeli, natomiast tuż przed samym zakupem warto pomyśleć nad kilkoma kwestiami. Przed zakupem bagażnika Peruzzo zastanówmy się, jak często będziemy z tego bagażnika korzystać, oraz jaką ilość rowerów chcemy dzięki temu bagażnikowi przewozić. W zależności od naszych preferencji, rowery możemy przewozić na kilka sposobów.

Bagażnik do rowerów na tylną klapę

Jeżeli nie mamy możliwości skorzystania z bagażnika dachowego, wówczas możemy zaopatrzyć się w bagażnik na tylną klapę. Modele bagażników Peruzzo na klapę bagażnika to świetny sposób przewożenia rowerów z tyłu samochodu, jeśli nie został w nim zamontowany uchwyt ani hak holowniczy. Musimy się natomiast liczyć z tym, że bagażnik z zamontowanymi rowerami zasłoni widok przez tylną szybę samochodu. Tego typu bagażnik można zamontować samodzielnie bez większego problemu. Założenie rowerów jest równie proste i nikomu nie sprawi kłopotu. Komfort jazdy przy użyciu bagażnika na tylną klapę jest dużo lepszy niż w przypadku przewożenia rowerów na dachu. Jednak na bagażnik na tylną klapę nie każdy może sobie pozwolić. Głównie z powodu faktu, że tego typu bagażnik pasuje wyłącznie do wybranych modeli aut. Ważną kwestią jest konieczność dokupienia listwy oświetleniowej, tablicy rejestracyjnej i zamontowanie gniazda zasilania. Wadą transportu rowerów na tylnej klapie bagażnika jest prawdopodobieństwo uszkodzenia tylnej klapy i szyby na Polskich drogach. Udowodniono również, że na samochód wyposażony w bagażnik na tylną klapę działają większe opory powietrza niż w przypadku bagażnika dachowego.

Bagażnik rowerowy na hak

Jeżeli posiadanym przez nas samochodzie nie mamy możliwości do zamocowania bagażnika dachowego lub nie chcemy skorzystać z rozwiązania z bagażnikiem na tylną klapę, a posiadamy hak, możemy wówczas skorzystać z rozwiązania wykorzystującego ten hak. Dzięki niemu możliwy jest montaż bagażnika rowerowego montowanego na hak. Bagażnik do roweru na hak wymaga zamontowania specjalnie przygotowanej do tego celu platformy montowanej na hak samochodowy, na którą można postawić nasze rowery. Takie bagażniki są produkowane w bardzo różnych wersjach. Peruzzo ma w swojej ofercie kilka modeli wartych uwagi. Są to modele bagażników montowanych na hak, czyli modele z kategorii Peruzzo instinct. Jeżeli planujesz zakup bagażnika na hak, zapoznaj się z ofertą modeli peruzzo como 2 oraz peruzzo como 3. Modele te umożliwiają przewóz kilka sztuk rowerów, z tego właśnie względu będą doskonałym wyborem dla rodzin. Ten rodzaj bagażników jest najchętniej wybierany i pozwala bez stresu przewozić rowery samochodem. Rozwiązanie z wykorzystaniem haka jest bardzo wygodne z powodu łatwego dostępu do naszych rowerów oraz nie trzeba się martwić o wysokość naszego samochodu tak jak w przypadku bagażnika dachowego. W bagażniku na hak zarówno bagażnik, jak i rowery są całkowicie schowane z tyłu. W przypadku bagażnika na hak tylne oświetlenie samochodu jest zakryte, dlatego bagażniki Peruzzo posiadają własne oświetlenie, które należy podłączyć do instalacji elektrycznej haka, tak samo, jak w przypadku przyczepy samochodowej.