Liczniki rowerowe Sigma to niewielkie, ale niesamowicie przydatne urządzenia. Dla zaawansowanych użytkowników sprzęt ten jest niezbędny do monitoringu codziennych treningów. Z kolei amatorom i miłośnikom rowerowych wycieczek licznik może ułatwić podróż i pozwolić ocenić własne możliwości. Z roku na rok powstają coraz nowsze modele liczników rowerowych, które posiadają bardzo dużą ilość przydatnych funkcji i możliwości połączenia z zewnętrznymi czujnikami. Liczniki rowerowe sigma, są znane na całym świecie ze swojej jakości i funkcjonalności.

W tej chwili biorąc pod uwagę ilość posiadanych funkcji, urządzenia liczników rowerowych możemy podzielić na poniższe grupy:

  • Liczniki podstawowe (takie, które posiadają podstawowe funkcje, są przewodowe lub bezprzewodowe)
  • Liczniki zaawansowane (wyłącznie bezprzewodowe, które posiadają funkcje dodatkowe w postaci pulsometru, licznika kadencji, licznika spalonych kalorii itp.)
  • Zaawansowane komputery rowerowe (wyłącznie bezprzewodowe, z cyfrową transmisją; umożliwiające komputerową analizę treningu)
  • Nawigacje rowerowe (zazwyczaj są to komputerki rowerowe wyposażone w moduł GPS, który jest szczególnie przydatny miłośnikom długich wypraw rowerowych, ponieważ umożliwia nawigację w terenie po wcześniejszym zainstalowaniu odpowiedniej mapy).

Ceny obecnie dostępnych na rynku urządzeń Sigma sport, są bardzo zróżnicowane i wahają się od kilku do kilkaset złotych. Cena w dużej mierze zależna jest od konkretnego modelu licznika i ilości posiadanych przez niego funkcji i możliwości, jakie daje. Zasada jest prosta, im więcej funkcji, tym licznik będzie droższy. Poza standardowymi powszechnie znanymi licznikami rowerowymi dostępne są w tej chwili liczniki rowerowe Sigma wyposażone w znacznie bardziej zaawansowane funkcje i pozwalają na dużo więcej możliwości. Mowa o komputerach rowerowych, których ceny są dużo wyższe niż w przypadku tradycyjnych liczników rowerowych.

Cena zależy również od sposobu komunikacji licznika z czujnikami, a dokładniej mówiąc, czy odbywa się to przy pomocy przewodu, czy też bezprzewodowo. Liczniki przewodowe są bardzo tanie. Liczniki rowerowe przewodowe są odporne na zakłócenia sygnału. Z tego względu nie musimy się martwić o to, że odczyty dokonywane przez licznik rowerowy będą obarczone błędami pomiaru. Liczniki rowerowe bezprzewodowe mają tę zaletę, że ich montaż jest bardzo prosty i wygodny. W związku z tym, że sygnał w liczniku bezprzewodowym jest przekazywany drogą radiową, warto zwrócić uwagę czy transmisja danych wybranego licznika jest kodowana. Kodowany sygnał spowoduje, że zakłócenia nie będą występowały. Takie liczniki bywają z reguły dużo droższe. Każdy licznik Sigma jest wyposażony w kodowany sygnał zapobiegający przed zakłóceniami.