Okres wiosenny, jesień oraz zima są to pory bardzo kapryśne w Polsce. W tym czasie pogoda lubi płatać figle. Deszcz, błoto, a nawet spadający z nieba śnieg może skutecznie pokrzyżować nasze plany. Podczas takiej pogody najbardziej narażone są nasze buty i stopy. Nie ma nic gorszego niż zmoczone i przemarznięte stopy, które mogą z łatwością wywołać obniżenie naszej odporności oraz choroby i odmrożenia. Rozwiązaniem tej sytuacji są ochraniacze na buty rowerowe. Na rynku dostępnych jest wiele modeli ochraniaczy i różnią się od siebie w zależności od pory roku, do jakiej zostały przeznaczone. W tym artykule opiszemy większość z nich oraz odpowiemy jakie ochraniacze warto wybrać dla siebie. Na rynku dostępne są ochraniacze posiadające różne parametry. Dobre ochraniacze powinny być wiatroszczelne, przeciwdeszczowe i w zależności od pory roku powinny być również odpowiednio ocieplane. Warto więc zwrócić na to uwagę przed zakupem.

Ochraniacze zimowe.

Zimowe ochraniacze na buty rowerowe wykonane są z grubego neoprenu, który ma za zadanie uchronić kolarza przed niską temperaturą, wodą i wiatrem spotkanym na trasie. Większość dostępnych na rynku ochroniaczy bez problemu poradzi sobie z niską temperaturą około 0 stopni Celsjusza, tym samym zapewniając odpowiedni komfort termiczny. Znacznie bardziej zaawansowane ochraniacze na buty Shimano oferują pełną ochronę przed deszczem na powierzchni buta. Większość modeli ochraniaczy na rower jest kompatybilna z dostępnymi na rynku rodzajami bloków i pedałów zatrzaskowych. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar dla siebie.

Ochraniacze jesienno-wiosenne.

Jesień i wiosna to czas, kiedy na zewnątrz temperatura oscyluje pomiędzy 5 a 10 stopni Celsjusza i dodatkowo pojawiają się częste opady deszczu. Przejściowe ochraniacze kolarskie na buty charakteryzują się bardziej dopasowaną strukturą oraz delikatniejszym materiałem. Takie ochraniacze na buty rowerowe są często zakładane nie tylko po to, aby chronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zastanymi na dworze, ale również, aby poprawić aerodynamikę jazdy oraz dopełnić rowerowy komplet odzieży. Ochraniacze na okres jesienno-wiosenny występują w wersji na suche oraz mokre warunki. Wersja na suche warunki chroni przed chłodnym wiatrem, niską temperaturą oraz ułatwiają utrzymanie naszych butów w czystości. Ochraniacze na mokre warunki chronią nas dodatkowo przed deszczem.

Duży wybór ochraniaczy rowerowych.

Ochraniacze na buty rowerowe są dostępne w bardzo dużej liczbie wzorów i kolorów. Bez problemu dopasujemy ochraniacze do naszego stylu i kolorystyki odzieży. Ochraniacze do butów na rower są dostępne w różnych zakresach cenowych. Kupując ochraniacze, warto się zastanowić, w jakim celu chcemy ich używać, na rynku dostępne są wersje typowo MTB do użytku na rowerach górskich oraz modele szosowe przeznaczone głównie do jazdy na szosówce. W zależności od typu zmienia się również otwór na bloki. Warto przed zakupem zwrócić uwagę na dolną stronę ochraniaczy i porównać z posiadanymi przez nas blokami w butach rowerowych.