Podczas jazdy na rowerze podczas długich wyjazdów rowerowych bardzo ważny jest komfort naszej jazdy oraz bezpieczeństwo. Jazda na rowerze trekkingowym wiąże się z jazdą podczas różnych warunków atmosferycznych. Na drodze możemy spotkać zarówno słoneczną pogodę, jak i deszcz. Bardzo często będziemy musieli zmagać się również z wiatrem, który w połączeniu z oponą o kiepskim bieżniku mogą przysporzyć wiele problemów podczas jazdy.

Aby nasza jazda rowerem trekkingowym była komfortowa oraz bezpieczna powinniśmy zastanowić się nad oponami. Rower trekkingowy przeznaczony do długodystansowych wypraw musi być bezawaryjny, a jego obsługa musi być jak najłatwiejsza, aby sprostać trudom podróży. W przypadku opon do roweru trekkingowego równie ważna jest mieszanka, z której opona została wykonana. Mieszanka gumy musi być dostatecznie wytrzymała, aby wytrzymać wielokilometrowe wyprawy. Ważne jest również, aby opona trekkingowa została wyposażona we wkładkę antyprzebiciową, która pozwoli poruszać się w trudnym terenie bez obawy o przebicie opony.

Opony rowerowe trekkingowe pozwolą, aby rower toczył się gładko w każdym terenie oraz zadbają o nasze bezpieczeństwo na drodze. Jednym z bardziej polecanych modeli opon trekkingowych to Schwalbe G one. Firma Schwalbe to Niemiecki producent ogumienia znany i uważany na całym świecie. Schwalbe produkuje dętki i opony rowerowe cechujące się wysoką jakością wykonania oraz parametrami będącymi na najwyższym światowym poziomie.

Jakie opony rowerowe do trekkingu?

Schwalbe g one to przełajowa opona rowerowa odznaczająca się luźnym profilem. Przełajowa wersja opony została wyposażona w ochronę w postaci wkładki antyprzebiciowej V-Guard, która doskonale sprawdzi się w rowerze trekkingowym i typuje oponę Schwalbe g one do bardzo trudnych zadań.

Jazda trekkingowa charakteryzuje się zmiennym typem nawierzchni, po których rowerzysta będzie się poruszał. Opona Schwalbe g one sprawdzi się świetnie zarówno na asfalcie, jak i w trudniejszym terenie. Opony rowerowe Schwalbe posiadają delikatny bieżnik, który cechuje się świetnymi parametrami oraz pozwoli delikatnie toczyć się na asfalcie. Opona poradzi sobie również w terenie dzięki zastosowaniu niewielkich klocków bieżnika. W trekkingu ważną kwestią są warunki atmosferyczne. Opony Schwalbe g one zapewniają niezrównane bezpieczeństwo podczas jazdy w deszczu, ponieważ mieszanka gumy, z której zostały wykonane, cechuje się dużą przyczepnością na mokrej nawierzchni.

Uniwersalne opony rowerowe.

Wiele osób wpisuje w przeglądarce internetowej hasło „opony rowerowe trekking” z myślą o znalezieniu uniwersalnych opon rowerowych, natomiast warto w tym miejscu wspomnieć, że nie istnieje jedna uniwersalna opona trekkingowa, będąca odpowiednia w każdych warunkach. Przy dokonywaniu wyboru opon rowerowych do trekkingu należy kierować się kompromisami. Opony Schwalbe g one w porównaniu do innych podobnych opon rowerowych zapewniają doskonałe parametry do każdego typu jazdy. Z całą pewnością te opony będą doskonałym wyborem do jazdy na rowerze trekkingowym.